DİŞ İPİ NASIL KULLANILIR?

diş ipi

Diş ipi, dişlerimiz arasındaki boşluklardaki plak, yiyecek artıkları ve diğer kalıntıları temizlemek için kullanılan ince bir ip veya naylon şerittir. Diş fırçaları, dişlerimizin sadece dış yüzeylerini temizleyebilirken, diş ipi, dişlerimizin arasındaki bölgeleri temizleyerek plak ve bakteri oluşumunu önler. Diş ipi, dişlerinizin arasındaki plak ve diğer kalıntıları temizlemek için önemli bir araçtır. Bunun nedeni diş fırçasının tek başına, dişlerin arasındaki bölgelerdeki kalıntıları temizleyememesidir. 

 

Diş İpi Kullanımı

 

Diş ipi kullanımı için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Yaklaşık 45 cm uzunluğunda bir diş ipi parçasını kesin ve iki ucunu birbirine düğümleyin.
  • Düğümlediğiniz ucunu, işaret parmağınız ve orta parmağınız arasında tutun ve diğer ucunu da başparmaklarınız arasında tutun.
  • Diş ipini, dişlerinizin arasındaki boşluğa doğru sıkıştırın. Dikkatli bir şekilde hareket ettirin, diş etlerinize zarar vermemeye özen gösterin.
  • Diş ipini dişlerin arasına sıkıştırın ve yavaşça aşağı doğru hareket ettirin. Bu hareket, plak ve diğer kalıntıların çıkarılmasına yardımcı olur.
  • Diş ipini diş etlerinin altına sokmamaya özen gösterin. Bu, diş etlerine zarar verebilir.
  • Diş ipi, her dişin arasında kullanılmalıdır. Her seferinde yeni bir bölümünü alın.

İşlemi tamamladıktan sonra dişlerinizi iyice fırçalayın. Diş ipi kullanmak, diş fırçalama işleminizi tamamlayan bir adımdır. Diş hekiminizin önerdiği sıklıkta diş ipi kullanmak, dişlerinizin ve diş etlerinizin sağlığı için önemlidir.

 

Diş İpi Fiyatları

 

Diş ipi, farklı türlerde ve markalarda bulunabilen uygun fiyatlı bir üründür. Genellikle, marketlerde, eczanelerde ve T-Brush gibi online mağazalarda kolayca bulunabilir. Diş ipi fiyatları, marka ve kaliteye bağlı olarak değişebilir. Bazı diş ipi türleri daha kaliteli ve dayanıklıdır. Bu nedenle fiyatları daha yüksek olabilir. Diş ipi fiyatları, satın alınan miktarla da ilgilidir. Büyük paketlerde diş ipi satın almak, daha ekonomik olabilir. Bazı diş ipi markaları, dişleri beyazlatma, diş hassasiyetini azaltma veya aromalı seçenekler gibi ek özelliklere sahip olabilirler. Bu ek özellikler, diş ipi fiyatlarını da etkileyebilir. Ağız sağlığınıza uygun diş ipi ve diğer pek çok ürün için T-Brush web sitesini keşfedin.


 
Etiketler: https://www.thetbrush.com/agiz-bakim-urunleri
Şubat 15, 2023
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için aydınlatma metnini inceleyebilirsiniz.